English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

اسامی برگزیدگان هشتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی اعلام شد

اسامی برگزیدگان هشتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی اعلام شد
اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی در استان قزوین برگزار و از برگزیدگان این جشنواره تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین صبح سه شنبه 21 بهمن ماه اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی در استان قزوین با حضور اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، قافله باشی رئیس کمیسون فرهنگی شورای شهر و هواسی نماینده صدا و سیمای مرکز استان و جمعی از مسئولی و هنرمندان  استان در سالن کتابخانه عمومی امام خمینی بصورت ویدئو کنفرانسی برگزار و از برگزیدگان این جشنواره تجلیل شد.
تعداد آثار رسیده به این جشنواره  13700 بود که ۱۰ هزار اثر در بخش مردمی و ۳ هزار و ۵۰۰ اثر در بخش حرفه ای داشتیم و تعداد آثار رسیده به بخش داوری 178 اثر بود و داروی آثار در سه مرحله انجام شد و در نهایت 36 اثر به شرح پیوست زیر به عنوان آثار برگزیده شناخته شدند.
 

اسامی برگزیدگان هشتمین جشنوارهاسامی برگزیدگان هشتمین جشنواره
 

گفتنی است در بیانیه هیات داوران هشتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی آمده است:
بنام خداوند بخشنده و مهربان
هیات داوران هشتمین جشنواره‌ی رسانه‌های دیجیتال رضوی ضمن آرزوی سلامتی و صحت برای تمامی هموطنان و قدردانی از حضور و مشارکت تمامی هنرمندان ارجمند شرکت‌کننده در جشنواره چکیده نظرات خود را در قالب بیانیه نهایی به شرح زیر اعلام می‌کند:
در سالی که گذشت شیوع و همه‌گیری بیماری نوظهور کرونا که متاسفانه جان بسیاری از هموطنان‌مان را گرفت و تاثیر متفاوت و عمیقی بر روابط اجتماعی‌مان برجای گذاشت ضرورت و اهمیت استفاده از شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های دیجیتال برخط و توسعه آن‌ها را بیش‌تر از گذشته ثابت کرد. در این راستا جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی فرصت و بستر مناسبی برای تبیین و بسط اندیشه‌ها و نشر افکاری است که در جهت آموزه‌های دینی و ارزش‌های مهم جامعه امروز بکار گرفته می‌شوند.
هیات داوران جشنواره با درنظر گرفتن ارزش و اهمیت جستجوگرایی، نوگرایی و خلاقیت فردی در کشف مسیر و روشی نو برای طرح موضوعات معین شده از سوی جشنواره تاکید می‌کند که در این مسیر و برای دستیابی به نتایجی که درخور توجه و ماندگار باشد لزوم شناخت کافی به حوزه دیجیتال و توانایی و تسلط به استفاده مطلوب از قالب‌های آن برای ارائه محصول و محتوای فرهنگی ضروری به نظر می‌رسد.
همچنین تاکید دارد که در جریان تولید یک محصول فرهنگی بخش طراحی و تهیه محتوا برای آن را دارای ارزش و اهمیت بسیار زیادی می‌داند و بنابراین معیار مهم ارزیابی یک محصول رسانه‌ای و دیجیتالی را طراحی محتوایی دانسته که دارای اصالتی دست اول و تازه بوده و توسط خود هنرمند تولید شده باشد.
همچنین استفاده موثر و بهینه از قالب‌های دیجیتالی (مدیوم‌ها) و شناخت کافی و تسلط تکنیکی به نحوه‌ی استفاده از آن‌ها را عامل بسیار موثری در موفقیت نشر و ارائه یک محتوای فرهنگی دانسته و بر ضرورت آن تاکید دارد.
در پایان آنچه می‌تواند معیار نهایی و مطلوب موفقیت هر اثر فرهنگی که در حوزه دیجیتال تهیه و نشر می‌شود، قرار گیرد حدود توجه مخاطبان و بازخورد این محتوا با در نظرگرفتن میزان پسندها، بازنشرها و همچنین درج نظراتی است که توسط مخاطبین این رسانه‌ها در واکنش به محتوای ارائه شده روی خواهد داد.
هیات داوران هشتمین جشنواره‌ی رسانه‌های دیجیتال رضوی ضمن تشکر و قدردانی از تمامی برگزارکنندگان و دست‌اندرکاران جشنواره و همچنین مشارکت و حضور فعال تمامی شرکت‌کنندگان در هر دو بخش حرفه‌ای و مردمی، این جشنواره را گامی موثر در تبلیغ و توسعه هرچه بهتر و بیش‌تر فرهنگ دیجیتال و تولید محتوای رسانه‌ای در قالب‌های نوین ارزیابی کرده و روزهای نویدبخش و پربارتری را در آینده برای این حرکت فرهنگی مستمر آرزومند است.
 با احترام                             
هیات داوران هشتمین جشنواره‌ی رسانه‌های دیجیتال رضوی
حسن لطفی ، امین علی نیا و حمید ضیائی پرور
۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۸:۵۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.