English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

جشنواره فرهنگ رضوی؛ مردمی و اثرگذار است

جشنواره فرهنگ رضوی؛ مردمی و اثرگذار است
مدیرعامل خبر فوری گفت: جشنواره رضوی همواره اثربخشی دارد چرا که به محتوای مردمی وابسته است، برخلاف سایر جشنواره ها که نخبه گرا هستند و شرکت کننده ها دایره بسته ای را تشکیل می دهند بنابراین دچار تکرار می شوند جشنواره فرهنگ رضوی همواره تازه و اثر گذار بوده است.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه هفتمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی، مصطفی انتظاری هروی مدیرعامل خبر فوری با اشاره به اهمیت جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی تصریح کرد: علی رغم این که در چند سال اخیر جشنواره‌ها در کشور ما اثربخشی خود را از دست داده اند، جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی همچنان موفق عمل کرده است.

وی افزود: در اغلب جشنواره ها شاهد این هستیم که ماهیت محتوای تولید شده و هویت جشنواره وارد وادی تکرار میشود و مسئولین جشنواره نمی‌توانند به رسالتی که سال به سال برعهده جشنواره است عمل کنند، بنابراین کم کم این نوع جشنواره ها فراموش می‌شوند.

انتظاری یادآور شد: با توجه به تجربه رسانه ای طی سال های گذشته جشنواره رضوی را پیگیری میکردم به نظر می رسد این جشنواره همچنان اثربخشی دارد، چرا که به محتوای مردمی وابسته است برخلاف سایر جشنواره ها که نخبه گرا هستند و شرکت کننده ها دایره بسته ای را تشکیل می دهند بنابراین دچار تکرار می شوند جشنواره فرهنگ رضوی همواره تازه و اثر گذار بوده است چرا که نسل ها و چهره‌های مختلف از جغرافیای فکری و سرزمین های مختلف در این جشنواره مشارکت داشتند.

وی با اشاره به اهمیت نقش شبکه های اجتماعی اظهار کرد: با توجه به گسترش استفاده از فضای مجازی در سال های اخیر می توان گفت بهترین رسانه مردمی که می تواند ارتباط لحظه به لحظه و روزمره با مردم داشته باشد شبکه‌های اجتماعی است، اگر در زمانی رسانه های دیگر این نقش را بازی میکردند امروز این نقش عمده بر دوش فضای مجازی است.

انتظاری عنوان کرد: جشنواره رضوری  جشنواره ای مردمی است نه نخبه گرا بنابراین نیاز به رسانه مردمی دارد و شبکه های اجتماعی از این ویژگی برخوردار هستند، شاید بتوان گفت بهترین بستر رسانه ای که این حوزه را پوشش بدهد همین شبکه های اجتماعی است.

خادمان مجازی جهت توسعه فرهنگ رضوی ایجاد شود

وی تصریح کرد: بهترین راه برای اینکه اثرگذاری جشنواره در فضای مجازی بالا برود  حرکت به سمت پیام های غیرمستقیم در شبکه اجتماعی است، در واقع باید به سمت محتوایی برویم که از بیان مستقیم پیام های نصیحت گونه پرهیز کند و پیام هایی تولید شود که تداعی کننده یک معنا باشد.

مدیرعامل خبر فوری یادآور شد: بنابراین به منظور ترویج فرهنگ رضوی باید به سمت تولیدات غیرمستقیم برویم، محتواهایی تولید شود که بدون اشاره مستقیم به مخاطب، به یادبیاورد که آرمان ها و اهداف فرهنگ رضوی و هنجارهای سیره رضوی چه چیزی است، بنابراین نیاز است که در این عرصه به سمت نیازها و دغدغه‌های روز مردم برویم.

وی تاکید کرد: محتوای تولید شده به جای اینکه مستقیم به برخی نمادها و کلیشه های فرهنگ رضوی بپردازد باید به دغدغه های مردم در زمینه مبازره با فساد، مبارزه با تهمت و غیبت و دروغ نگفتن بپردازد، فرهنگ رضوی فرهنگی است که اصول محبت، صداقت و توسعه فرهنگ خانواده را ترویج می کند بنابراین محتوا می تواند مستقیم به این موضوع  نپردازد اما تداعی‌گر مسائلی باشد که مردم با آن دست به گریبان هستند.

مدیرعامل خبر فوری خاطرنشان کرد: در حال حاضر امام رضا (ع) در فضای واقعی پیوندهایی ایجاد می کند و  ما را در کنار هم قرار می دهد، حرم ایشان مرجعی برای کنار هم قرار گرفتن مردم است بنابراین باید این هم افزایی را نیز در فضای مجازی ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد: در سنت تاریخی ما سنت بست نشینی در حرم امام رضا (ع) همواره وجود داشته است و فعالین سیاسی در حرم دور هم جمع می شدند و مطالبات سیاسی را پیگیری میکردند، در واقع با گردهمایی در حرم امام رضا (ع) هر کسی می تواند همگرایی را احساس کند، ما نیز باید با ایجاد خادمان مجازی این شیوه را در فضای مجازی ایجادکنیم و دغدغه مندان را کنار هم گردآوریم تا فرهنگ رضوی توسعه پیدا کند.

انتظاری بیان کرد: مجموعه رسانه ای خبر فوری نیز این آمادگی را دارد که برای ترویج فرهنگ رضوی در بخش های مختلفی از جمله تولید محتوا، برگزاری مسابقات، درگیر کردن مخاطب، ارسال پیام به مخاطب، استفاده از هشتگ های مشخص شده گام بردارد.

وی خاطرنشان کرد: نباید از یاد ببریم که مهمترین رسالت ما این است که پیام سالم زیستن را به مخاطب ارائه دهیم و این امر امکان پذیر نیست مگر اینکه فرهنگ رضوی را تقویت کنیم.

روابط عمومی
۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۳۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.