English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

تولیدکنندگان دیجیتال و فعالان کسب‌وکار کنار هم قرار بگیرند

تولیدکنندگان دیجیتال و فعالان کسب‌وکار کنار هم قرار بگیرند
داور ششمین جشنواره تولید محتوای رضوی در فضای دیجیتال گفت: با توجه به این‌که جشنواره رضوی نوپا است باید در دل یک زیست‌بوم فعالیت کند و در حوزه فرهنگ اهل‌بیت باید تولیدکننده و فعالان حوزه کسب‌وکار کنار هم قرار بگیرند و فضایی برای کسب درآمد نیز ایجاد شود.

مجید شفیعی در گفت‌وگو با واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در قزوین،با اشاره به کیفیت آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره، تصریح کرد: آثار ارسالی به جشنواره از کیفیت خوبی برخوردار است، اما باید توجه کرد که موضوعات و محورهای جشنواره باعث ایجاد محدودیت می‌شود به‌طوری‌که ما در این جشنواره موضوعات را محور فرهنگ و معارف امام رضا (ع) مقید کردیم بنابراین تولید محتوا در این حوزه محدود می‌شود.

وی افزود: در بخش تولید محتوای جشنواره، تولیدکننده‌ها به‌صورت غیرانتفاعی کار می‌کنند بنابراین تولید محتوای حرفه‌ای برای مخاطبان فضای مجازی محقق نمی‌شود مگر این‌که یک زیست‌بوم برای جشنواره و تولید محتوای دیجیتال داشته باشیم.

داور جشنواره یادآور شد: محتوای فرهنگی باید مطابق با سبک زندگی باشد بنابراین در حوزه تولید محتوا باید
محتوای ایرانی و اسلامی را تولید و تقویت کنیم، در این میان حاکمیت و تولیدکنندگان محتوای دیجیتال جایگاه خود را پیدا کرده‌اند.

وی بیان کرد: با توجه به این‌که جشنواره رضوی نوپا است باید در دل یک زیست‌بوم فعالیت کند، بنابراین در حوزه فرهنگ اهل‌بیت باید تولیدکننده و فعالان حوزه کسب‌وکار کنار هم قرار بگیرند و فضایی برای کسب درآمد نیز ایجاد شود.

شفیعی خاطرنشان کرد: آسیب‌شناسی جشنواره باید صورت بگیرد تا بتوانیم از ظرفیت‌های وقف فرهنگی، نذر فرهنگی و وقف مشارکتی استفاده کنیم؛ همچنین باید از زیرساخت‌های موجود در جهت تقویت فرهنگ ایرانی و اسلامی استفاده  کنیم.

وی تأکید کرد: باید توجه داشت که جشنواره کارکرد خاص دارد و تولید محتوا در قالب محدود صورت می‌گیرد، حرکت به سمت تولید محتوای دیجیتال در این فضا پذیرفته‌شده است و به‌واسطه آن تولید و نشر محقق می‌شود بنابراین جشنواره به اهداف  خود رسیده است.

داور جشنواره رضوی بیان کرد: در یک نگاه ایده‌آل گرایانه جشنواره باید در بستر یک زیست بودم متولد شود، در حال حاضر ما با تولید محتوای مطلوب درحوزه رضوی فاصله داریم که جشنواره می‌تواند به این حوزه کمک کند.

۶ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۱۸

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.