English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

جشنواره تولید محتوای رضوی پیشرو در ترویج آموزه‌های رضوی

جشنواره تولید محتوای رضوی پیشرو در ترویج آموزه‌های رضوی
قائم‌مقام ستاد شانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) گفت: در جشنواره تولید محتوای رضوی باید از فعالان شبکه‌های اجتماعی بخواهیم در حوزه ترویج آموزه‌های فرهنگ و سبک زندگی رضوی فعالیت کنند.

سید جلال فیاضی در گفت‌وگو باخبرنگار واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در قزوین، تصریح کرد: طی بررسی‌های صورت گرفته در جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) یکی از خلأهای جدی این بود که با توجه به گسترش فضای مجازی موضوعات فرهنگی رضوی، سبک زندگی رضوی و آموزه‌های رضوی در فضای مجازی حضور جدی ندارد.
 
وی افزود: با توجه به تأثیر آموزه‌های امام رضا (ع) در زندگی فردی و اجتماعی، وجود کانال‌ها و گروه‌های مختلف فرصت مناسبی است که احادیث و سیره ایشان را منتشر کنیم تا تأثیرات خود را در فضای اجتماعی بگذارد، جشنواره تولید محتوای رضوی در فضای مجازی نیز بر این اساس شکل‌گرفته است.
 
قائم‌مقام ستاد شانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) اظهار کرد: جشنواره دیجیتال رضوی سال گذشته بیشتر در حوزه نرم‌افزار بود که امسال در محورهای مختلف در استان قزوین برگزار می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: در این زمینه رایزنی لازم با پیام‌رسان‌های داخلی انجام‌شده و در جلسه‌ای با مجموعه مدیران پیام‌رسان داخلی و تولیدکننده‌های محتوا و کانال‌های پرطرفدار شبکه اجتماعی گفت‌وگو شده تا زمینه مشارکت در جشنواره افزایش پیدا کند.
 
فیاضی بیان کرد: مردم باسلیقه خود در قالب‌های موردعلاقه می‌توانند در جشنواره حضور پیدا کنند، مردم اگر سفر زیارتی دارند و به مشهد مشرف می‌شوند، می‌توانند از لحظات سفر، فیلم کوتاه و کلیپ کوتاه یک‌دقیقه‌ای تولید و در صفحات مجازی خود منتشر و به جشنواره ارسال کنند که درنهایت به بهترین آثار جوایزی اهدا می‌شود.

وی عنوان کرد: درمجموع مسئله مهم این است که ما از فعالان شبکه‌های اجتماعی بخواهیم در حوزه ترویج آموزه‌های فرهنگ و سبک زندگی رضوی فعالیت کنند، در حال حاضر در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی هنوز آثار مبتنی بر آموزه‌های دینی خیلی نسبت به دیگر آثار جایگاه قابل قبولی ندارد.
 
قائم‌مقام ستاد شانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) یادآور شد: فعالان عرصه دیجیتال غیر از متن و عکس در قالب‌هایی مانند تیزر، سرود، دابسمش و قالب‌های پرطرفدار فضای مجازی باکیفیت مناسب تولید کنند که قطعاً مورد استقبال حاضران در شبکه اجتماعی قرار خواهد گرفت.

۲۳ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۴۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.