English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

تولید محتوای دیجیتال در حوزه رضوی مغفول مانده است

تولید محتوای دیجیتال در حوزه رضوی مغفول مانده است
مدیرکل دفتر فناوری و اطلاعات استانداری قزوین گفت: تولید محتوای دیجیتال در حوزه رضوی مغفول مانده است و برگزاری جشنواره رضوی در حوزه تولید محتوا تأثیر بسزایی دارد.

حامد فتوحی در گفت‌وگو باخبرنگار واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در قزوین، تصریح کرد: تولید محتوای مناسب در حال حاضر مهم‌ترین مسئله‌ای است که در کشور آن‌طور که باید دیده نشده و باید بیشتر به این امر پرداخته شود، چراکه ما در سطح کشور و استان مشکل پهنای باند نداریم و زیرساخت‌ها فراهم است.

وی افزود: علی‌رغم وجود پهنای باند مناسب بخش اعظمی از این پهنای باند مصرف نمی‌شود چراکه تولید محتوا به‌اندازه کافی وجود ندارد، در این میان برگزاری جشنواره‌های مختلف مانند جشنواره رضوی در بحث فرهنگ‌سازی و تولید محتوای دیجیتال می‌تواند تأثیرگذار باشد.

مدیرکل دفتر فناوری و اطلاعات استانداری قزوین اظهار کرد: جشنواره رضوی می‌تواند زمینه استفاده از پهنای باند و زیرساخت‌ها را فراهم آورد، در حوزه تولید محتوا ضعیف عمل شده است که شاید ناشی از حمایت ضعیف توسط دولت است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر رویکرد دولت حمایت از تولید محتوای دیجیتال است که به روش‌های مختلفی از قبیل پرداخت تسهیلات؛ ارائه وام اشتغال روستایی در حوزه ارتباطات و تولید محتوا کمک می‌کند.

فتوحی بیان کرد: مفاهیم تولید محتوا ناشناخته است و برگزاری جشنواره‌ها می‌تواند کمک کند تا جریان سازی صورت بگیرد، ورود در عرصه تولید محتوا در حوزه فرهنگ رضوی صد در صد ضروری است قطعاً این روش تأثیرگذار است.

مدیرکل دفتر فناوری و اطلاعات استانداری قزوین یادآور شد: اهداف جشنواره به‌نوعی کلیدواژه فرهنگی و آموزشی است که تأثیر مثبتی دارد اما بحث تولید محتوا بسیار اهمیت دارد.

۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ۰۰:۴۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.