English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

قائم مقام ستاد شانزدهمین جشنواره امام رضا(ع) در نشست تخصصی قزوین گفت:نگاه دوباره به سیره زندگی رضوی کاهش دهنده آسیب های اجتماعی خواهد بود

قائم مقام ستاد شانزدهمین جشنواره امام رضا(ع) در نشست تخصصی قزوین گفت:نگاه دوباره به سیره زندگی رضوی کاهش دهنده آسیب های اجتماعی خواهد بود
قائم مقام ستاد شانزدهمین جشنواره امام رضا(ع) در نشست تخصصی دبیرخانه این جشنواره در قزوین گفت: بسیاری از آسیب های اجتماعی امروز ناشی از فاصله گرفتن از فرهنگ و سیره زندگی رضوی است که برگزاری این جشنواره تولید محتوای رضوی در فضای مجازی فرصتی برای نگاه دوباره این سیره را فراهم کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، سید جلال فیاضی قائم مقام ستاد شانزدهمین جشنواره امام رضا(ع) در نشست تخصصی دبیرخانه ششمین جشنواره سراسری تولیدات محتوای رضوی که در قزوین برگزار شد، اظهار داشت: امروز آن چیزی که به نظر ما نیاز هست در این جشنواره های رضوی مد نظر قرار گیرد این است که تولیداتی در حوزه فرهنگ رضوی و سبک زندگی رضوی تولید شود که اینها بتواند مقداری فضای مجازی ما را به سمت تاثیرگذاری معنویت و سبک زندگی رضوی هدایت کند.

فیاضی گفت: امروز یک نوع هم افزایی در فضای مجازی ایجاد شده است که یک انیمیشن، طرح، متن خوب، حدیث و هر نوع تولیدی در فضای مجازی اگر از کیفیت خوبی برخوردار باشد با بازنشرهای متعدد در فضای مجازی در مدت کوتاهی  میتواند بیشتری تاثیرگذاری را داشته باشد.

وی افزود: به همین دلیل ما به سمت تولیدات محتوای فضای مجازی در فرهنگ رضوی رفتیم و تلاش شد تا بتوانیم این حرکات تاثیرگذار عمومی را مد نظر قرار دهیم.

قائم مقام ستاد شانزدهمین جشنواره امام رضا(ع) عنوان کرد: خوشبختانه در فراخوان این جشنواره به محورهای مورد نیاز امروز جامعه نیز توجه جدی شده است که مبارزه با دروغ، ریا، ارتباط مردم و مسئولین، حکومت داری رضوی و محورهای مورد نیاز جامعه امروز در این فراخوان آورده شده است و بتواند در همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی مورد توجه قرار گیرد.

فیاضی خاطرنشان کرد: ما به دنبال این هستیم که معرفت افزایی در خصوص امام رضا(ع) افزایش پیدا کند و قطعا این مسئله می تواند بر تاثیرگذاری معنویت زیارت امام رضا(ع) بر زندگی عامه مردم نقش داشته باشد، بر همین اساس بما به دنبال توسعه زمانی و مکانی اثرات زیارت امام رضا(ع) هستیم که تاثیرگذاری زیارت را طولانی تر کنیم. از این رو اگر تولیدات متناسب در فضای مجازی صورت گیرد قطعا معنویت زیارت تا مدت طولانی تری ماندگاری خواهد داشت.

وی اذعان کرد: بر اساس آمارها همه مردم ایران تقریبا هر 3 سال یکبار به زیارت امام رضا(ع) مشرف می شوند ولی متاسفانه ما هنوز شاهد آمارهای ناامید کننده و ناراحت کننده در خصوص آسیب های اجتماعی و فردی هستیم که اگر آثار زیارت امام رضا(ع) ماندگار تر میبود قطعا آمار کاهش جدی پیدا می کرد.

قائم مقام ستاد شانزدهمین جشنواره امام رضا(ع) گفت: امروز سقوط اخلاقی در برخی از بخش های جامعه به خوبی دیده میشود که فسادهای فردی و مالی و غیره که هر روز در جامعه مشاهده می شود شاهدی بر این سقوط اخلاقی است، لذا یکی از تاثیرگذارترین قدرتهای ما در مسائل اخلاقی امام رضا(ع) است که اگر بتوانیم با تمرکز بر سیره زندگی ایشان در همه ابعاد و پیاده سازی آن در زندگی روزمره می تواند درمانی برای بیماری های فراگیر باشد.

فیاضی گفت: امروز مرکز رسانه های دیجیتال که همه فعالیت های فرهنگی حوزه دیجیتال روی دوش این مرکز است دبیر تخصصی این جشنواره است و رسالت اجرای تخصصی این جشنواره را عهده دار شده است.

وی خاطرنشان کرد: یک نرم افزاری تهیه شده که دوستان شرکت کننده میتوانند منابع خود را از آن استخراج کنند که در این نرم افزار بیش از 2 هزار موضوع با همکاری متخصصان فرهنگی و هنری گردآوری شده است.

قائم مقام ستاد شانزدهمین جشنواره امام رضا(ع) گفت: ما به دنبال فراگیر شدن این جشنواره هستیم که تمامی کسانی که تولیداتی در این حوزه دارند، حتی انتشار یک حدیث، متن یا خاطره در فضای مجازی بتوانند در این جشنواره شرکت کنند.

فیاضی تصریح کرد: یکی از خط مشی های فعالیت ما تمرکز زدائی از جشنواره های امام رضا(ع) از دهه کرامت بوده است که خوشبختانه برای این جشنواره نیز اتفاق افتاده است چرا که ما به دنبال برگزاری سالیانه این جشنواره ها هستیم و امیدواریم بتوانیم با این شیوه تولیدات حوزه رضوی را در تمام سال داشته باشیم.

۱۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.