English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

مهلت ارسال آثار به ششمین جشنواره سراسری رضوی در فضای مجازی تمدید شد.

مهلت ارسال آثار به ششمین جشنواره سراسری رضوی در فضای مجازی تمدید شد.
قزوین- معاون فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: مهلت ارسال آثار به ششمین جشنواره سراسری تولیدات محتوای رضوی از سری برنامه های شانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع)در فضای مجازی تمدیدشد.

به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا (ع)شهریار پرهیزکاری در خصوص اهداف برگزاری جشنواره رضوی گفت: اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیتهای فرهنگی مرتبط با سیره اهل بیت(علیهم السلام) به ویژه حضرت امام رضا(ع) در فضای مجازی، تجلیل و تقدیر از تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی و تولید محتوا با رویکرد ارزشی، دینی و انقلابی در فضای مجازی مهمترین هدف جشنواره است.

وی افزود: این جشنواره در ٣ بخش فعالیت های فرهنگی دیجیتال، تولید محتوای دیجیتال و ایده های دیجیتال رضوی برگزار می شود و در این فراخوان فعالیت های فرهنگی دیجیتال به عنوان یکی از محورهای کلی جشنواره در نظر گرفته شده است.

پرهیزکاری تصریح کرد: مجموعه فعالیت های فرد یا موسسه که در معرفی سیره اهل بیت و معصومین به خصوص امام رضا علیه السلام و حوزه های مذهبی در شکل و قالب دیجیتال انجام شده باشد در این بخش مورد ارزیابی و رقابت قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: از فعالیت های دیگر انجام شده می توان به فعالیت مستمر گروه ها، کانال های شبکه های اجتماعی، فعالیت های اجتماعی که در فضای مجازی ساماندهی می شوند و مجموعه پایگاه های اینترنتی، صفحات پر مخاطب اینستاگرام و فعالیتهایی که موضوع رضوی و قالب دیجیتالی داشته باشد اشاره کرد.

پرهیزکاری اظهارداشت: میزان جذب و اثرگذاری در مخاطب از فاکتورهای اصلی ارزیابی این بخش است.

وی در مورد مقررات شرکت در بخش فعالیت های فرهنگی دیجیتال اظهارداشت: نوع فعالیت باید مشخص
و با هدف تعیین شده و برنامه ریزی باشد و اگر فعالیت شامل چند بخش باشد همه بخش ها باید پیوسته و دارای یک شخص یا موسسه به عنوان صاحب فعالیت باشد.

پرهیزکاری یادآورشد: صفحات اینستاگرام، گروه ها و کانالهای تلگرام و دیگر شبکه های اجتماعی پرمخاطب که پیشینه فعالیت دارند باید کد شامد(شناسنامه الکترونیکی و محتوای دیجیتال) را داشته باشند که علاقمندان برای دریافت شناسنامه الکترونیکی می توانند از طریق سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آدرس www.samandehi.ir اقدام کنند.

وی اضافه کرد:اثر و اجزای به کار رفته در آن نباید مغایر قوانین و مقررات جاری، فرهنگ و ارزشهای ملّی و دینی و امنیت ملّی‌جمهوری اسلامی ‌ایران باشد.

معاون فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی استان یادآورشد: در بخش تولید محتوای دیجیتال هرگونه محتوای مرتبط با سیره و آموزه های رضوی و ارزشهای اسلامی که توسط ابزارهای دیجیتال ارائه یا تولید شده باشد شامل می شود.

وی بیان کرد: همچنین تولیداتی مانند بازیهای رایانه ای، نرم افزارهای چندرسانه ای و همراه، انیمیشن و کلیپ های تصویری کوتاه با زمان حداکثر ٦٠ ثانیه، موشن گرافیک، اینفوگرافیک، پایگاه های اینترنتی و وب سایتها، بازیهای رایانه ای و واقعیت مجازی و واقعیت افزوده که در بستر دیجیتالی تهیه و منتشر می شوند همگی می توانند در این بخش حضور داشته باشند.

مقررات شرکت در بخش تولید محتوای دیجیتال

وی اضافه کرد:مراحل تولید ویاانتشار اثر حتما باید از طریق ابزارهای دیجیتال صورت گیرد و محتواهای دیجیتال شرکت داده شده در جشنواره در ابعاد فنی(تکنیک های پیاده سازی)، تاثیرگذاری روی مخاطب وغنای محتوایی مورد داوری قرار خواهد گرفت.

بگفته پرهیزکاری، اجزای به کار رفته در اثر نباید مغایر قوانین و مقررات جاری، فرهنگ و ارزش‌های ملّی و دینی و امنیت ملّی‌ ‌جمهوری اسلامی ‌ایران باشد و ایده های دیجیتال رضوی این بخش به منظور حمایت از ایده های نو و خلاقانه در حوزه تولید و فعالیت های دیجیتال تاثیر گذار با موضوع رضوی ایجاد شده باشد.

وی اضافه کرد: از علاقه مندان و صاحبان ایده دعوت می شود طرح خود را در زمینه های نرم افزارهای تلفن همراه، نرم افزارهای چند رسانه ای، بازیهای رایانه ای، شبکه های اجتماعی و دیگر فعالیت های دیجیتالی با موضوع رضوی ارائه کنند.

معاون فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی استان قزوین یادآورشد: طرحهای دریافتی توسط دبیرخانه جشنواره در بخشی جداگانه داوری شده و به ایده هایی که خلاقانه، تاثیرگذار و قابل اجرا باشد جوایزی اهدا می شود.

وی در مورد شرایط شرکت در بخش ایده های دیجیتالی رضوی اظهارداشت: شکل و قالب طرح های ارسالی باید حداقل شامل بخش های مقدمه، ضرورت و اهمیت اجرای پروژه، طرح پروژه، شناسایی و بیان پروژه، اهداف، روش اجرا، بودجه بندی و خدمات باشد.

پرهیزگاری اظهارداشت: متقاضیان می‌توانند طرح و ایده‌های دیجیتالی رضوی خود را در قالب‌های اعلام شده ازطریق تارنمای شمس توس بنشانی portal.shamstoos.ir و وب سایت (ghazvin.shamstoos.ir) به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی در خصوص جوایز منتخبین هم گفت:در هر بخش به نفرات اول تا سوم جوایزی داده میشود که رتبه اول: تندیس جشنواره به همراه، لوح تقدیر  و٣٠ میلیون ریال وجه نقد، رتبه دوم لوح تقدیر و ٢٥ میلیون ریال وجه نقد و رتبه سوم لوح تقدیر به همراه ۱٥ میلیون ریال وجه نقد است.

معاون فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی استان قزوین بیان کرد: مهلت ثبت نام و ارسال آثار تا تاریخ اول آبان ماه سالجاری تمدید شد و شرکت کنندگان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار به نشانی قزوین- بلوار آزادگان- چهار راه غیاث آباد- اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین- دبیرخانه ششمین جشنواره سراسری تولید محتوای رضوی در فضای مجازی مراجعه کنند.

۹ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۲۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.