English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

فراخوان ششمین جشنواره سراسری تولید ات محتوای رضوی در فضای مجازی منتشر شد

فراخوان ششمین جشنواره سراسری تولید ات محتوای رضوی در فضای مجازی منتشر شد
فراخوان ششمین جشنواره سراسری تولیدات محتواری رضوی در فضای مجازی از سری برنامه های شانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضاعلیه السلام منتشر شد.

به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، در فراخوان ششمین جشنواره سراسری تولیدات محتوای رضوی در فضای مجازی هدف از برگزاری این جشنواره اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضویی، گسترش فعالیتهای فرهنگی مرتبط با سیره اهل بیت(علیهم السلام) به ویژه حضرت امام رضاعلیه السلام در فضای مجازی، تجلیل و تقدیر از تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی و  تولید محتوا با رویکرد ارزشی،دینی و انقلابی در فضای مجازی بیان شده است.

این جشنواره در ٣ بخش فعالیت های فرهنگی دیجیتال، تولید محتوای دیجیتال و ایده های دیجیتال رضوی برگزار می شود.

در این فراخوان فعالیت های فرهنگی دیجیتال به عنوان یکی از ٣ محور کلی جشنواره در نظر گرفته شده است

مجموعه فعالیت های فرد یا موسسه که در معرفی سیره اهل بیت و معصومین به خصوص امام رضا علیه السلام  و حوزه های مذهبی  در شکل و قالب دیجیتال انجام شده باشد در این بخش مورد ارزیابی و رقابت قرار خواهد گرفت. از نمونه فعالیت ها می توان به فعالیت مستمر گروه ها ،کانال ها در شبکه های اجتماعی ، فعالیت های اجتماعی که در فضای مجازی ساماندهی می شوند و مجموعه پایگاه های اینترنتی ، صفحات پر مخاطب اینستاگرام و هرگونه فعالیت دیگر که موضوع رضوی و قالب دیجیتالی داشته باشند را می توان اشاره کرد. جذب و اثرگذاری روی مخاطب از فاکتورهای اصلی در ارزیابی این بخش می باشد.

مقررات شرکت در بخش فعالیت های فرهنگی دیجیتال

  1. نوع فعالیت باید مشخص ، با هدف تعیین شده و برنامه ریزی شده باشد.
  2. اگر فعالیت شامل چند بخش است باید همه بخش ها پیوسته و دارای یک شخص یا موسسه به عنوان صاحب فعالیت باشد
  3. صفحات اینستاگرام ، گروه ها و کانالهای تلگرام و دیگر شبکه های اجتماعی پر مخاطب که پیشینه فعالیت دارند و الزاما باید کد شامد(شناسنامه الکترونیکی و محتوای دیجیتال) را داشته باشند.(جهت دریافت شناسنامه  الکترونیکی از طریق سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آدرسwww.samandehi.ir اقدام نماید).
  4. اثر و اجزای به کار رفته در آن مغایر قوانین و مقررات جاری، فرهنگ و ارزش‌های ملّی و دینی و امنیت ملّی‌‌جمهوری اسلامی ‌ایران نباشد.

ب- تولید محتوای دیجیتال

این بخش از جشنواره هرگونه محتوای مرتبط با سیره و آموزه های رضوی و ارزشهای اسلامی که توسط ابزار های دیجیتال ارائه یا تولید شده باشد را شامل می شود. تولیداتی از قبیل بازی های رایانه ای ، نرم افزارهای چندرسانه ای و همراه ، انیمیشن  وکلیپهای تصویری کوتاه (حداکثر ٦٠ ثانیه ای)، موشن گرافیک، اینفوگرافیک ، پایگاه های اینترنتی و وب سایتها، بازیهای رایانه ای و واقعیت مجازی و واقعیت افزوده و... که در قالب و بستر دیجیتالی تهیه و منتشر می شوند همگی می توانند در این بخش حضور داشته باشند.

مقررات شرکت در بخش تولید محتوای دیجیتال

  1. مراحل تولید و یا انتشار اثر حتما باید از طریق ابزارهای دیجیتال صورت گیرد
  2. محتواهای دیجیتال شرکت داده شده در جشنواره در سه بعد فنی (تکنیک های پیاده سازی)، تاثیرگذاری روی مخاطب و غنای محتوایی  مورد داوری قرار خواهند گرفت

٣-     اثر و اجزای به کار رفته در آن مغایر قوانین و مقررات جاری، فرهنگ و ارزش‌های ملّی و دینی و امنیت ملّی‌‌جمهوری اسلامی ‌ایران نباشد.

ج- ایده های دیجیتال رضوی

این بخش به منظور حمایت از ایده های نو و خلاقانه در حوزه تولید و فعالیت های دیجیتال تاثیر گذار با موضوع رضوی ایجاد شده است. اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین بر همین اساس از علاقه مندان و صاحبان ایده دعوت می نماید تا طرح خود را در زمینه های نرم افزارهای تلفن همراه، نرم افزارهای چندرسانه ای، بازیهای رایانه ای، شبکه های اجتماعی و دیگر فعالیت های دیجیتالی با موضوع رضوی ارائه نمایند. طرحهای دریافتی توسط دبیرخانه جشنواره در بخشی جدا داوری شده و به ایده هایی که خلاقانه ، تاثیرگذار و قابل اجرا باشند جوایزی اهدا خواهد شد.

مقررات شرکت در بخش ایده های دیجیتالی رضوی

١.     شکل و قالب طرح های ارسالی باید حداقل شامل بخش های : مقدمه ، ضرورت و اهمیت اجرای پروژه، طرح پروژه، شناسایی و بیان پروژه، اهداف، روش اجرا، بودجه بندی و خدمات باشد.

٢.     متقاضیان می‌توانند طرح و ایده‌های دیجیتالی رضوی خود را در قالب‌های بالا از طریق تارنمای شمس توس به نشانی portal.shamstoos.ir و وب سایت جشنواره (ghazvin.shamstoos.ir) به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

جوایز:

در هر بخش  به نفرات اول تا سوم جوایز ذیل اهدا می‌شود:

جایزه رتبه اول: تندیس جشنواره + لوح تقدیر + ٣٠میلیون ریال وجه نقد

جایزه رتبه دوم: لوح تقدیر + ٢٥ میلیون ریال وجه نقد

جایزه رتبه سوم: لوح تقدیر + ١٥ میلیون ریال وجه نقد

نحوه ثبت نام و ارسال آثاربه جشنواره :

* همه اطلاع رسانی‌ها و فرآیند ثبت نام از طریق تارنمای شمس توس به نشانی ghazvin.shamstoos.irانجام می‌‌شود.

مهلت ثبت نام و ارسال آثار تا تاریخ٢٠/٠٥/ ١٣٩٧ می‌باشد.

نکات مهم :

·         برگزاری کارگاه ها و نشست ها با موضوع رسانه های دیجیتال رضوی از بخش های جنبی جشنواره می باشد. که زمان و مکان برگزاری آن متعاقبا از طریق وبسایت جشنواره اطلاع رسانی خواهد شد.

  • تولید کنندگان محترم حوزه دیجیتال می توانند جهت دسترسی به محتوا، منابع و احادیث مورد نیاز در خصوص موضوعات عنوان شده به سایت شمس توس به نشانی ghazvin.shamstoos.ir مراجعه نمایند.

·         هزینه ایاب وذهاب، اسکان وپذیرایی درطول برگزاری جشنواره به عهده دبیرخانه جشنواره بوده وبهشرکت کنندگان درمرحله ی پایانی متناسب باموقعیت استان کمک هزینه سفرپرداخت خواهدشد.

·         هرگونه نظر و پیشنهاد را از طریق سامانه نظام پیشنهادات برروی سایتshamstoos.ir ارسال فرمایید.

·         در صورت ارسال آثار ( در قالبDVD) از طریق پست ، (به علت حجم بالای اثر و عدم بارگذاری در سامانه ) انضمام « فرم شناسه اثر» مندرج در انتهای فراخوان و کد رهگیری پس از ثبت نام در سامانه الکترونیکی 
ضروری می باشد اعلام وصول از طریق ارسال کدرهگیری پستی انجام می گیرد .

·         دبیرخانه مجاز است از آثار ارسالی به صورت مختلف ( عکس، فیلم، متون و ...) در گزارشات استفاده نماید 
و حق استفاده و چاپ و نمایش تصویر آثار را با قید نام صاحب اثر برای خود محفوظ می دارد.

تماس با دبیرخانه:

قزوین- بلوار آزادگان- چهارراه غیاث آباد- اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین- دبیرخانه ششمین جشنواره سراسری تولید محتوای رضوی در فضای مجازی .

٠٢٨٣٣٦٩١٤٠٤-٠٢٨٣٣٦٩١٤١٢                

                      ghazvin.shamstoos.ir

۳ اسفند ۱۳۹۶ ۰۹:۲۱

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.