English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

کرامت از محوری ترین بحث های زندگی یک انسان است

کرامت از محوری ترین بحث های زندگی یک انسان است
یک کارشناس امور مذهبی گفت: کرامت از محوری ترین بحث های زندگی یک انسان است، یک شخص برای تربیت خود، دیگران و فرزندان باید کرامت بفهمد و در غیر اینصورت آن فرد فقط شکلی از اسلام را دارد.
به گزارش خبرنگار واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا  (ع)  حجت الاسلام عباس قدس در آئین اختتامیه جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی که در صحن امازداه حسین قزوین برگزار شد، اظهار داشت: بحث کرامت یکی از محوری ترین بحث های زندگی یک مسلمان است که باید تمامی مسلمان آن را در زندگی خود اجرایی کنند.
وی افزود: اساس کار شیطان بر توهین است و اساس کار خداوند بر کرامت است، به همین دلیل تمامی یاران پیامبر با کرامت با دشمنانشان صحبت کردند و دشمنان آنها در حد توان بی احترامی کردند.
این کازشناس امور مذهبی گفت: کرامت از محوری ترین بحث های زندگی یک انسان است، یک شخص برای تربیت خود، دیگران و فرزندان باید کرامت بفهمد و در غیر اینصورت آن فرد فقط شکلی از اسلام را دارد.
قدس عنوان کرد: کرامت تعریفی دارد که اگر آن اجرایی و نهادینه بشود می توانیم خیلی موفق تر زندگی کنیم و می توانیم کریمانه تر در دنیا زندگی کنیم.
وی با اشاره به اینکه نماد کرامت از حضرت معصومه شروع و به امام رضا ختم شده، خاطرنشان کرد:  اولین قدم برای کرامت این است که باید از نعمات خداوند و اتفاقات زندگی دنیوی رضایت داشته باشیم و باید از خودمان  برای کسب کرامت بیشتر ناراضی باشیم.
این کارشناس امور مذهبی با اشاره به اینکه این کرامت ما را با فرهنگ غربی به شکل محتوایی فاصله می اندازد، اظهار داشت: به طور مثال در ازدواج گاهی اوقات شما مومنانه و مسلمانه حرکت می کنید ولی کریمانه نیست، زندگی کریمانه می گوید در ازدواج انسان باید به اندازه ای شاد باشد که اشک شادی بریزد.
قدس تصریح کرد: اگر در یک شرکت و یک اشتغال انسان کریمانه کار کند و به صورت کریمانه محصولات را تولید کند شاهد شکوفایی در اقتصاد می شویم و اشتغال کریمانه به وجود می آید.
وی با اشاره به اینکه در گفت و گو ها و تعاملات باید به صورت کریمانه برخورد کرد، بیان کرد: اگر بتوانیم در فضای حقیقی اینگونه زندگی کنیم چه بهتر در فضای مجازی هم این زندگی را نهادینه کنیم، آنوقت در این صورت بسیاری از مردم به دین و آیین ما گرایش پیدا می کنند.

انتهای پیام/

۶ مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۳۱

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.