English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

نشست ستاد اجرایی سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) برگزار شد

نشست ستاد اجرایی سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) برگزار شد
نشست ستاد اجرایی سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با حضور سیدجواد جعفری مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) و اعضای این ستاد برگزار شد. اوج اقتدار فرهنگی و معنوی نظام جمهوری اسلامی را در شب اختتامیه این جشنواره دیدم
به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، سیدجوادجعفری مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در این نشست با اشاره به سخن یکی از خادمان نمونه فرهنگ رضوی خارج از کشور که در توصیف جشنواره بین المللی امام رضا (ع) گفته است: اوج اقتدار معنوی و فرهنگی نظام جمهوری اسلامی را در شب اختتامیه این جشنواره دیدم،گفت: این افراد سفیران جمهوری اسلامی در خارج از کشور خواهند بود.
وی افزود:در شرایطی که گروههای انحرافی، به دنبال مخدوش کردن چهره اسلام ناب محمدی (ص) هستند می توانیم با برگزاری اینگونه برنامه ها،آموزه های قرآنی و دینی را با الهام از آموزه های رضوی به جهان نشان دهیم.
دبیر جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، در ادامه نشست، به ظرفیت عظیم صدا و سیما خراسان رضوی و رسانه ملی در راستای انعکاس فعالیت های این جشنواره اشاره و تصریح کرد: تاسیس شبکه زیارت اقدام ارزنده‌ای در جهت نشر فرهنگ رضوی است و سبب گسترش فرهنگ رضوی در کشور و منطقه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این جشنواره بیشترین تکیه بر حضور  بیش از پیش مردم خواهد بود، افزود: همه برنامه ها بهانه ای برای ترویج،گسترش و تعمیق بخشیدن به حضور و مشارکت مردم در دهه کرامت است تا این دهه به ایامی برای شادی و ایجاد شور و نشاط ملهم از آموزه های رضوی و اهل بیت در بین مردم تبدیل شود.

نشست ستاد اجرایی سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا  

 

آمادگی صدا و سیمای خراسان رضوی برای انعکاس برنامه های جشنواره
علیرضا شریفی معاون سیمای خراسان رضوی و نماینده این مرکز در ستاد اجرایی سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، هم در این نشست گفت : این آمادگی در مرکز خراسان وجود دارد که پس از ماه مبارک رمضان بتوانیم برنامه‌های جسنواره امام رضا (ع)، راپوشش دهیم همچنین در حال حاضر در برنامه های شبکه زیارت سیمای خراسان رضوی بخصوص بخش خبری این برنامه ها می‌توانیم رویداد‌های جشنواره امام رضا (ع)را به صورت ویژه پوشش دهیم.
نماینده صدا و سیمای خراسان رضوی خاطرنشان کرد: میهمانان خارجی این جشنواره جذابیت فراوانی دارند و اگر مدت زمان بیشتری در مشهد حضور داشته باشند می توان با برنامه ریزی از وجود آنها بهره برد.
شریفی تاکید کرد: اگر آنونس و اخبار این جشنواره زودتر به صدا و سیمای استان ارسال شود پخش آنها هم بزودی آغاز می شود.
سرهنگ بسکابادی نماینده فرماندهی نیروی انتظامی خراسان رضوی نیز در این نشست با بیان اینکه برای مسائل حمل و نقل و کنترل ترددها در ایام زمان برگزاری اختتامیه جشنواره امام رضا(ع)، هماهنگی‌هایی با پلیس راهور انجام شده است،گفت: هیچ مشکلی  در این زمینه وجود ندارد و چنانچه دست اندرکاران جشنواره به اقدامات خاصی نیاز داشته باشند آمادگی کامل وجود دارد.
شفا نماینده شرکت برق در ستاد اجرایی سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) هم گفت: برای تامین برق مکان برگزاری مراسم جشنواره هیچ مشکلی و جود ندارد اما با توجه به اینکه همایش‌ها‌ی مهمی در آنجا برگزار می‌شود باید تجهیزات و مولد‌هایی برای مواقع اضطراری در آنجا نصب شود..
وی افزود: برای حل مشکل برق سالن صبا ما آمادگی کامل داریم.مشکلی برای فعالسازی مولد در سالن صبا وجود ندارد زیرا مولد لازم در این سالن وجود دارد و فقط باید فعالسازی شود که ما امکان فعالسازی آن را در سالن داریم.
نماینده شرکت برق در این جلسه اظهار کرد: برای چراغانی و آذین بندی خیابان‌های منتهی با سالن باید هماهنگی ها با شهرداری مشهد انجام شود که در این صورت مشکلی برای آذین بندی و تامین برق در اختتامیه جشنواره وجود ندارد.

فعالیتهای شهری در قالب های جدید
عسگری نماینده معاونت فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد هم در این نشست اظهار داشت: برنامه ریزی و برخی هدف گذاری‌ها برای برگزاری هرچه با شکوهتر جشنواره در شهر مشهد انجام شده و اگر برخی از همکاری‌ها با مسئولین شکل بگیرد ما شاهد اقدامات بهتری خواهیم بود.
وی افزود: آمادگی داریم برخی از فعالیت‌ها را در قالب‌ها و طرح‌های جدیدی انجام دهیم مانند نوروز امسال که فعالیت‌های موفقی انجام شد.
شادی نماینده سازمان آتش نشانی مشهد هم در این جلسه گفت: تاریخ برگزاری جشنواره در اوج سفر‌های تابستانی زائران است و علاوه بر حضور همشهریان زائران هم در محیط شهر حضور دارند لذا باید برخی از اقدامات ایمنی و اقدامات برای جلوگیری از حادثه انجام شود و برای پیشگیری از حوادث ماموران ما باید از محل برگزاری بازدید داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: گروه امداد نجات در زمان برگزاری همواره در محل حضور خواهد داشت و تمامی امکانات به کار گرفته می شود همچنین کارشناسان ما در مراسم حضور دارند که در صورت نیاز،انجام وظیفه کنند.
هم چنین مناباجی نماینده اورژانس مشهد در این نشست بیان داشت: پشتیبانی ما طبق سال‌های گذشته انجام خواهد شد.
وی افزود: برای بیمه و قرارداد با یک بیمارستان خاص در صورت نیاز برای میهمانان جشنواره بایدپیش بینی لازم  صورت گیرد تا پیش بینی های لازم انجام شود.
وی پیشنهادات دیگری را نیز در راستای انجام بهتر امور ارائه کرد که مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) از آنها استقبال کرد.
هم چنین حسن کدخدای عرب نماینده روزنامه قدس در نشست ستاد اجرایی سیزدهمین دوره جشنوراه بین المللی امام رضا(ع) اظهار داشت: این روزنامه طبق سنوات گذشته آمادگی همکاری 100 درصدی دارد و هم روزنامه قدس و هم سایت قدس آنلاین به صورت کامل برنامه‌ها و اخبار جشنواره را پوشش خواهند داد روندی که هم اکنون نیز آغاز شده است.
رسول شجاعی مسئول کمیته حمل و نقل هوایی جشنواره سیزدهم نیز در این نشست گفت: برای حضور میهمانان از هر نقطه کشور و خارج از کشور، پیش بینی صدور و رزرو جا شده است و این آمادگی وجود دارد که نماینده کمیته در محل ستاد جشنواره مستقر و نسبت به صدور بلیت میهمانان اقدام کنند..
دباغی مقدم مسئول کمیته انتظامات سالن صبا هم گفت: تعدادی از افراد از طریق سایت برای شب مراسم اختتامیه ثبت نام کردند که باید بررسی شوند و شرایط و معرف آنها بررسی شود تا از مشکلات احتمالی در این زمینه جلوگیری شود.
فرهاد حیدری مسئول کمیته حراست جشنواره سیزدهم، هم در این نشست گفت: ما منتظر ارجاع فهرست مهمانان و تیم اجرایی هستیم و پیش بینی های لازم برای این بخش از کارها فراهم آمده است.
شکوری نماینده فرمانداری مشهد هم در این نشست گفت: هماهنگی‌ها و مشکلات ارتباطی بین ادارات پیگیری می‌شود و از طریق شورای تامین، تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد. همچنین باید به مسائل اقامتی و حمل و نقل رسیدگی کنیم.
وی افزود: در روز‌های پایانی با مصوبات و ظرفیت شورای تامین می‌توان مشکلات را حل کرد و با مشخص شدن مهمانان می‌توان بسیاری از محدودیت‌ها و مشکلات را برطرف کرد.
هم چنین مجتبی پور مسئول کمیته تبلیغات سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در این نشست گفت: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت تمام نهاد‌ها برای تبلیغات و فضا آرایی محیط شهری و اماکن مشهد در ایام دهه کرامت استفاده کنیم.
زهرا سروآزاد معاون اجرایی بنیاد بین المللی امام رضا (ع) هم در این نشست گفت: مسائل فرهنگی و تبلیغ در فرودگاه هاشمی نژاد، در بدو ورود مهمانان اهمیت بسیاری دارد که مسائل قابل توجه با روابط عمومی فرودگاه‌های استان هماهنگ می‌شود.

نشست ستاد اجرایی سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا2

 

اصل برگزاری جشنواره و حضور مردم مهم است
حسین مسگرانی معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و مشاور فرهنگی ستاد اجرایی جشنواره بین المللی امام رضا(ع) هم در این نشست برحضور مردم تاکید کرد و گفت: آن چه مهم است اصل برگزاری جشنواره و حضور پررنگ مردم در آن مهم است.
وی افزود: دستگاه‌های مربوطه به خصوص شهرداری می توانند با توجه به نصب المان و فضا سازی شهری در دهه کرامت به پررنگ تر شدن این دهه کمک کنند.همچنین باید نمایشگاه‌ دستاورد‌های جشنواره به صورت گسترده‌ای برگزار شود.

چهره های سیاسی و فرهنگی جهان اسلام مورد توجه جشنواره باشند
وی با اشاره به اینکه چهره های سیاسی و فرهنگی جهان اسلام هم باید مورد توجه جشنواره باشند، افزود: با توجه به تخریب چهره اسلام در جهان ما چهره‌های بزرگ سیاسی فرهنگی در جهان اسلام، داریم که میتوان در کنار مقامات برجسته کشور مان از حضور این شخصیت های برجسته بین المللی جهان اسلام  هم برای اختتامیه جشنواره امام رضا (ع) بهره برد.

امید که جشنواره با کیفیت بالا برگزار شود
هم چنین یوسف امینی معاون مدیرکل و رییس اداره ارشاد مشهد در این نشست اظهار داشت: این جشنواره به یک بلوغ بسیار مناسبی دست یافته و فعالیت های مناسبی در طول این مدت انجام شده است  و با توجه به هماهنگی خوبی که بین دستگاه‌ها به وجود آمده و اهداف یکسو شده. امیدواریم جشنواره در سطح کیفی بالایی برگزار شود.

۲۱ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۰۱

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.