English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

دهه کرامت فرصتی برای تقویت ارتباط معنوی مردم با اهل بیت است

دهه کرامت فرصتی برای تقویت ارتباط معنوی مردم با اهل بیت است
مسئول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد قزوین گفت: دهه کرامت بهترین فرصت برای تقویت ارتباط معنوی مردم با اهل بیت است.

به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی دهمین جشنواره نمایشنامه نویسی رضوی،حجت‌الاسلام و المسلمین علی رمضانی مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان قزوین، اظهار داشت: دهه کرامت بهترین فرصت برای تبیین سیره زندگی ائمه معصومین به ویژه امام رضا(ع) به جوانان است تا آن‌ها بتوانند با الگوبرداری از زندگی این عزیز بزرگوار گام در جهت سعادت واقعی بردارند.

وی با بیان اینکه شیوه زندگی حضرت معصومه(س) بهترین الگو برای دختران است، عنوان کرد:

ما باید با دقت به تبیین سیره زندگی حضرت معصومه(س) بپردازیم تا دختران ما الگوی مناسبی برای کردار و رفتار خود داشته باشند، اگر ما در این زمینه کمک‌کاری کنیم آن‌ها با الگوگیری غلط با مشکلاتی مواجه می‌شوند که متأسفانه در برخی از موارد این آسیب‌ها جبران ناپذیر است.

مسئول دبیرخانه  کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با اشاره به نقش مساجد در جامعه، بیان کرد: مساجد به عنوان یک پایگاه  همواره بهترین مکان برای برگزاری مراسم‌های مذهبی بوده است و با نزدیک بودن جشن بزرگ نیمه شعبان، مساجد خود را برای برگزاری این مراسم آماده می‌کنند.

رمضانی در ادامه افزود: در دهه کرامت باید به معرفی دختران موفق جامعه بپردازیم و از دختران برتر در عرصه های مختلف تجلیل کنیم و با برگزاری کارگاه‌های آموزشی مهارت های زندگی آن‌ها را برای فرزندداری و همسرداری آماده کنیم.

رمضانی با بیان اینکه دهه کرامت بهترین فرصت برای ارتباط با جوانان است، گفت: در دهه کرامت تمامی مفاهیم سازنده‌ در فرهنگ اسلامی  تداعی می‌شود چرا که حرم حضرت معصومه(س) و امام رضا (ع) منشا فرهنگ اسلامی هستند.

۱۲ خرداد ۱۳۹۴ ۱۳:۵۸

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.