English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت ویژه از تولیدات بانوان مروج فرهنگ رضوی خبر داد

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت ویژه از تولیدات بانوان مروج فرهنگ رضوی خبر داد
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه هیات مدیره بنیاد بین المللی امام رضا(ع) گفت: در جشنواره بین المللی امام رضا(ع) توجه ویژه به بانوان مروج فرهنگ رضوی خواهد شد. علی اصغر کاراندیش مروستی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تقدیر از فعالیت های انجام شده در بنیاد بین المللی امام رضا(ع) گفت: این جشنواره در سه سطح ملی، بین المللی و عمومی و مردمی برنامه ریزی شده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ارشاد افزود: یکی از دستاوردهای بزرگ جشنواره بین المللی امام رضا(ع) شناسایی پدید آورندگان آثار فاخر فرهنگی و هنری در زمینه فرهنگ رضوی می باشد که در برنامه های مختلف آثار برگزیده منتخب در هریک از رشته های علمی، فرهنگی، هنری، سینمایی و مطبوعاتی و دیجیتالی شناسایی و مورد تقدیر قرار می گیرند.
رییس هیات مدیره بنیاد امام رضا(ع) همچنین از افزایش اعتبارات ویژه بانوان در وزارتخانه خبرداد و گفت: بانوان، گروه مهمی از مروجان فرهنگ رضوی در خانواده و جامعه هستند که با حمایت ویژه وزیر محترم، اعتبار لازم برای حمایت از آثار بانوان مروج فرهنگ رضوی فراهم شده است.
صدیقه حجازی مدیرکل بانوان و خانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی هم در این نشست، در خصوص اهمیت بانوان در ترویج فرهنگ رضوی و اقدامات حمایتی از آنان توضیحاتی ارایه نمود و گفت: در ترویج فرهنگ رضوی بانوان اقدامات قابل تقدیری انجام داده اند. بانوانی هستند که واقف و خادم امام رضا(ع)،هستند همچنین بانوانی که پژوهش، پایان نامه و کتاب درزمینه فرهنگ رضوی دارند. شناسایی و تقدیر از عملکرد این بانوان موجب ترویج فرهنگ رضوی خواهد شد.
دکتر ایازی عضو هیات مدیره بنیاد امام رضا(ع)  نیز در خصوص ضرورت حمایت از بانوان مروج فرهنگ رضوی تاکید داشت و با توجه به نقش کلیدی بانوان در جامعه بر ضرورت برگزاری همایش بانوان مروج تاکید کرد . در این جلسه با نظر مساعد اعضای هیات مدیره بنیاد امام رضا(ع)  برگزاری همایشی با موضوع بانوان مروج در جشنواره بین المللی امام رضا (ع)، تصویب شد.
دکتر واعظی عضو هیات مدیره بنیاد امام رضا(ع)  ضمن اشاره به تاکید جدی وزیر محترم ارشاد به تقویت بخش بین الملل جشنواره، برنامه های بخش بین الملل را ارایه کرد و از حضور مهمانان ویژه در این جشنواره خبر داد.
وی همچنین پیشنهاداتی در زمینه حمایت از برنامه ها، ارسال کتب مذهبی به رایزنی ها و پیگیری ساخت مجتمع فرهنگی زیارتی در محل اقامت امام رضا(ع)  در مرو ترکستان ارایه نمود.
در این جلسه سید جواد جعفری مدیرعامل بنیاد امام رضا(ع)  نیزضمن تشکر از حمایت های علی اصغر کاراندیش مروستی رییس هیات مدیره بنیاد بین المللی امام رضا(ع) ، در خصوص فصلنامه علمی پژوهشی فرهنگ رضوی که در نمایشگاه بین المللی کتاب با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع رونمایی شد توضیحات اجمالی ارایه نمود.
جلسه هیات مدیره بنیاد امام رضا(ع)  به منظور بررسی برنامه های بخش بین الملل جشنواره و تدوین دانشنامه، با حضور اعضای هیات مدیره بنیاد، مدیرکل بانوان و خانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مدیران پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات در دفتر معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد.
۱۰ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۴۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.