English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری: نقش فرهنگ رضوی در تولیدات فرهنگی پررنگ تر شود

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری: نقش فرهنگ رضوی در تولیدات فرهنگی پررنگ تر شود
حسین میرزایی مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آیین اختامیه جشنواره سراسری هنرهای نمایشی رضوی ویژه دانشگاهیان کشور، گفت: برگزاری این جشنواره باعث می شود تا نقش فرهنگ رضوی در تولیدات فرهنگی پررنگ تر شود. مهرگزارش داد: شامگاه 31 خردادماه جشنواره سراسری هنرهای نمایشی رضوی ویژه دانشگاهیان کشور،با حضور پیشکسوتان عرصه تئاتر، مسئولان دانشگاه شهید چمران اهواز، مقتدایی استاندار خوزستان،همایون قنواتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان و حسین میرزایی مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در تالار مهتاب  شهر اهواز به کار خود پایان داد.

حسین میرزایی مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم اظهار کرد: از معاونت فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز و سایر مسئولان این دانشگاه که در میزبانی جشنواره همت کرده و برگزاری نیز در سطح اعلایی بود بسیار تشکر می کنم. چهار جشنواره مختلف در سه ماه اخیر در این دانشگاه برگزار شده و باید به چنین دانشگاهی افتخار کرد. ترکیب فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز در سطح و تراز بسیار بالایی قرار دارد.

دانشگاههای کشور میزبان جشنوار امام رضا(ع)
وی با اشاره به اینکه از طرح های آتی دانشگاه شهید چمران اهواز نیز حمایت می کنیم، افزود: اگر مومن هستیم و یا اینکه به دنبال مومن بودن هستیم باید با مردم مدارا کرده و در مقابل مسائل و مشکلات صبر پیشه کنیم. در حال حاضر جامعه ما نیازمند این صبر و مدارا است.
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: تا حدودی از سیره معصومین و ائمه و همچنین افتخارات دینی مان غفلت کرده ایم. زیارت ائمه در حقیقت آغاز آشنایی با معارف امامان است. ضمن اینکه تاکنون کمتر به ویژگی های علمی امام رضا (ع) پرداخته شده است.
میرزایی بیان کرد: جشنواره امام رضا(ع) در بخش دانشگاهیان با ۱۶ عنوان در ۱۵ دانشگاه برگزار شده است. نوای رضوی (سرود و تواشیح)، نگاه رضوی (فیلم و عکس)، هنرهای نمایشی رضوی، هنرهای تجسمی رضوی، پوستر رضوی، شعر رضوی،سفرنامه و ادبیات داستانی رضوی از جمله عناوین و بخش های مختلف این جشنواره فرهنگی و معنوی بزرگ است.

وی عنوان کرد: باید با برگزاری چنین جشنواره هایی بتوانیم به مسائلی که جامعه علمی و فرهنگی ما به نشر آن همت کرده اند، بیشتر بپردازیم. همچنین برگزاری این جشنواره باعث می شود تا نقش فرهنگ رضوی در تولیدات فرهنگی پررنگ تر شود.
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یادآور شد: آثار بسیار فاخری در این جشنواره ارائه شده و نمایش ها نیز می تواند در اختیار عموم قرار بگیرد. بیشتر آثار ارائه شده در جشنواره در ارتباط با سیره امام رضا (ع) است.
خوزستان یک استان نیست بلکه تمام کشور است
میرزایی ادامه داد: امیدوارم بتوانیم از ظرفیت های ملی و به تبع آن استان خوزستان در راستای ترویج فرهنگ اسلامی بیشتر استفاده کرده و آنها را در فعالیت های فرهنگی و هنره به کار بگیریم.
وی تاکید کرد: حق خوزستان در توجه به ساحت های فرهنگی بیشتر از اینهاست. خوزستان یک استان نیست بلکه تمام کشور است. این استان ظرفیت های بی نظیر و چشمگیری در تمامی زمینه ها دارد.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پایان گفت: خوزستان حق بزرگی بر گردن ملت دارد که به راحتی نمی توان آن را ادا کرد. امیدوارم به تناسب وظیفه ای که وجود دارد بتوانیم در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حق خوزستان را ادا کنیم.

۴ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۳۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.