English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

استاندار خوزستان دراختتامیه جشنواره هنرهای نمایشی رضوی: این جشنواره تلفیق هنر و زیبایی است

استاندار خوزستان دراختتامیه جشنواره هنرهای نمایشی رضوی: این جشنواره تلفیق هنر و زیبایی است
استاندار خوزستان در آیین اختتامیه جشنواره هنرهای نمایشی از سری برنامه های بخش دانشگاهیان جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در تالار مهتاب دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: این جشنواره تلفیق هنر و زیبایی است. خبرگزاری مهر از اهواز گزارش داد: عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان در مراسم اختتامیه جشنواره هنرهای نمایشی رضوی در تالار مهتاب اهواز،در سخنانی گفت: از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تشکر می کنم که در کمتر از ۶ ماه گذشته میزبانی برگزاری جشنواره فیلم های علمی و این جشنواره که تلفیق زیبایی هنر و دین است را به دانشگاه شهید چمران اهواز محول کرد.
افزود: معاونت فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز از تجربه بسیار بالایی در حوزه هنر برخوردار است و جشنواره بزرگ تئاتر ایران زمین نیز که فراملی شد بواسطه همین معاونت برگزار شد.
استاندار خوزستان با اشاره به  اینکه هنر توجه ویژه ای به نیازهای جامعه، دارد، گفت: بعضی از کلمات، ادبیات و عبارات در شرایط زمانی و مکانی معینی، معنا دارند اما  زبان هنر فرا زمانی است .
هدف هنر انتقال مفهوم متعالی است
مقتدایی تصریح کرد: هنر در خصوص موضوعاتی که نیاز جامعه است بیشترین توجه را دارد. کارها و فعالیت هایی که در این عرصه به جامعه ارائه می شود در حقیقت برگرفته از نیازهای همین جامعه است.
وی ادامه داد: حوزه هنر علاوه بر توجه ویژه ای که به نیازهای جامعه دارد باعث ایجاد وحدت نیز می شود. حوزه هنر و هنرمند با کارهایی که ارائه می دهند موجبات ایجاد وحدت نظر را در جامعه فراهم می کنند.
استاندار خوزستان یادآور شد: در نمایش و تئاتر قابلیت کارگردان و هنرمند بیشترین تأثیر را داشته و هر آنچه که لازم است تا به صورت واحد به جامعه منتقل شود را با حساسیت و خلاقیت اجرا می کنند. تهیه فیلم با اجرای تئاتر بسیار متفاوت است چرا که در تهیه فیلم می توان از علم روز و رایانه بهره برد ولی تئاتر تمام و کمال هنر هنرمند و کارگردان است.
وی به شرایط سخت تئاتر در مقابل سینما اشاره کرد و گفت: خلاقیت و توانمندی یک هنرمند بسیار تاثیرگذار بوده و تئاتر در مقابل سینما با شرایط سخت تری مواجه است. اهالی تئاتر با حداقل امکانات و تجهیزاتی که در دسترس دارند مواجه شده و خلاقیت هنرمند و کارگردان است که باعث انتقال فرهنگ و هدف مورد نظر هر نمایش می شود.
وی در پایان ضمن امیدواری از تکرار کارهای خوب در خوزستان و ادامه برگزاری چنین جشنواره هایی گفت: در حقیقت هدف هنر انتقال مفهوم متعالی و ارتقای جایگاه فرهنگ در جامعه است.
این جشنواره پالایش تجارب گذشته است که در کنار یک مجموعه علمی اجرا شده و تأثیرات بسیار مثبتی در پیشبرد فرهنگ و تقویت هنر و هنرمندان دارد.
۴ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۲۰

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.