English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

امام جمعه بیرجند:جشنواره بین المللی امام رضا(ع) هنرمندان بسیاری را جذب کرده است

امام جمعه بیرجند:جشنواره بین المللی امام رضا(ع) هنرمندان بسیاری را جذب کرده است
امام جمعه بیرجند در آیین اختتامیه جشنواره شعر و مشاعره رضوی در دانشگاه بیرجند در تمجید از جشنواره امام رضا(ع) گفت: 12 سال از عمر جشنواره ای می گذرد که هنرمندان بسیاری در داخل و خارج از کشور را به خود جذب کرده و موفق بوده است. روابط عمومی دانشگاه بیرجند گزارش داد: حجت الاسلام علی رضایی  افزود: شعر تنها یک قالب است و محتوای آن می تواند به این قالب ارزش و بها دهدو قالب و محتوا ما را به امام مهربانی ها پیوند می زند.

حجت الاسلام علی رضایی افزود: جشنواره بین­المللی فرهنگی، هنری  امام رضا(ع)در زمره آن دسته از حرکت های ارزشمند فرهنگی است که در مدت 12 سالی که از عمر آن گذشته، موفق شده تا هنرمندان زیادی را از داخل و خارج کشور گرد خود جمع کند که وجه اشتراک همه آنها در عاشقی و دوستداری خاندان عصمت و طهارت(ع) است.
وی با بیان اینکه خطه جنوب خراسان نیز مهد بزرگان علم و ادب پارسی است که در طول قرن های متمادی در آثار ارزشمند خود دوستداری و ارادت خود را، به خاندان حضرت رسول(ص) نشان داده اند، گفت: حکیم نزاری یکی از بزرگانی است که آثار اعجاز گونه اش در این زمره جای می گیرند.
امام جمعه بیرجند، حکیم نزاری را استاد بزرگانی چون سعدی و حافظ خواند و افزود: اما متاسفانه غبار فراموشی و بی تفاوتی بر نام و یاد او نشسته و این غفلت بزرگ از سوی اهالی فرهنگ و هنر استان جای تامل دارد.
رضایی گفت: چطور می شود مردم از سراسر جهان برای دیدن آرامگاه سعدی به ایران و شیراز بیایند اما یادی از استاد شیخ اجل، حکیم نزاری نکنند؟

جشنواره شعر و مشاعره رضوی از سری برنامه های سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) به میزبانی دانشگاه بیرجند برگزار شد.

۴ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۱۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.