English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

معاون فرهنگی وزیر علوم:جشنواره شعر و مشاعره رضوی آغازگر یک حرکت بزرگ فرهنگی در دانشگاههای کشور است/نسل جوان شیفته فرهنگ رضوی است

معاون فرهنگی وزیر علوم:جشنواره شعر و مشاعره رضوی آغازگر یک حرکت بزرگ فرهنگی در دانشگاههای کشور است/نسل جوان شیفته فرهنگ رضوی است
معاون فرهنگی وزیرعلوم در آیین اختتامیه جشنواره شعر و مشاعره رضوی در دانشگاه بیرجند حضور یافت و با اشاره به استقبال دانشگاه های کشور از برگزاری این جشنواره، گفت: دانشگاه و نسل جوان شیفته فرهنگ رضوی است. معاون فرهنگی وزیرعلوم در آیین اختتامیه جشنواره شعر و مشاعره رضوی در دانشگاه بیرجند حضور یافت و با اشاره به استقبال دانشگاه های کشور از برگزاری این جشنواره، گفت: دانشگاه و نسل جوان شیفته فرهنگ رضوی است.

خبرگزاری مهر از بیرجند گزارش داد: سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی وزیر علوم چهارشنبه شب در آیین اختتامیه جشنواره شعر و مشاعره رضوی که در دانشگاه بیرجند برگزار شد، اظهارکرد: برگزاری جشنواره شعر و مشاعره رضوی آغازگر یک حرکت بزرگ فرهنگی در دانشگاههای کشور است.
 وی عنوان کرد: اگر چه برگزاری جشنواره های علمی و فرهنگی حول محور فرهنگ رضوی در وزارت علوم طی سال گذشته قدری رضایت بخش نبود اما امسال استقبال و کیفیت برگزاری مطلوب بوده است.
معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه انجام کار فرهنگی در زمینه برگزاری این جشنواره ها باید مورد توجه باشد، افزود: در راستای گسترش فعالیت های فرهنگی برگزاری این جشنواره ها در دانشگاه های مختلف کشور پیشنهاد شده است.
 وی با بیان اینکه دانشگاه های مختلف کشور داوطلب برگزار این جشنواره ها شده اند، عنوان کرد: با استقبال خوب دانشگاه ها شاهد هستیم  چند جشنواره رضوی در دانشگاه های کشور برگزار شد.

سیدضیا

معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عنوان کرد: برگزاری جشنواره شعر و مشاعره رضوی با ارسال صدها اثر خلاقانه از دانشجویان نشان از خلاقیت های عظیم فرهنگ رضوی دارد.
هاشمی با بیان اینکه دانشگاه مهد دین و دینداری است و نباید برچسب بیهوده به دانشجو زده شود، ادامه داد: برگزاری این گونه جشنواره ها و استقبال گسترده دانشجویان از آن تائید کننده این مهم است.

 
دکتر سید ضیا هاشمی برپایی نهضت سراسری شور و شعور رضوی در قالب برگزاری 16 جشنواره در سطح ملی با محوریت فرهنگ رضوی را نشاندهنده شیفتگی و اقبال جوانان دانشجو و نخبه کشور به فرهنگ دینی و فرهنگ رضوی دانست و بیان داشت: دین در دردانشگاه و در بین دانشگاهیان نفوذ و رسوخ گسترده ای دارد و مطمئنیم در آینده ای نزدیک و در یک افق روشن شاهد شکوفایی خیلی بیشتر اندیشه های دینی در دانشگاه ها خواهیم بود .

وی با بیان اینکه دانشگاه و نسل جوان شیفته فرهنگ رضوی است، بیان داشت: اعتلای فرهنگ ایرانی متکی به فرهنگ رضوی است و می طلبد مسئولان زمینه و بستر برگزاری این گونه فعالیت های ناب فرهنگی را فراهم کنند.
 هاشمی با تاکید بر اینکه باید در دانشگاه ها مسائل دینی و خلاقیت ها مطرح شود، گفت: خود باوری یکی از پیام های مهم این گونه جشنواره ها است.
معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه باید زمینه شکوفایی انگیزه های جدید را در دانشگاه ها فراهم کنیم، افزود: در این راستا باید تنوع  و تفاوت ها را در دانشگاه ها بشناسیم و دانشجویان را با اتهامات محکوم و طرد نکنیم.

سیدضیا2

۴ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۰۹

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.