English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

گزارشی از آیین اختتامیه جشنواره پوستر رضوی در دانشگاه نیشابور/برگزیدگان جشنواره تجلیل شدند

گزارشی از آیین اختتامیه جشنواره پوستر رضوی در دانشگاه نیشابور/برگزیدگان جشنواره تجلیل شدند
آیین اختتامیه سومین دوره جشنواره پوستر رضوی در دانشگاه نیشابور برگزار شد و از برگزیدگان این جشنواره تقدیر شد.

به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، محمود سخائی، رئیس دانشگاه نیشابور، در مراسم اختتامیه جشنواره پوستر رضوی، مروری بر دوره های گذشته این جشنواره داشت و اظهار کرد: خوشبختانه این دوره نسبت به دوره های گذشته با قوت و جدیت بیشتری برگزار شد.

وی ادامه داد: امیدوارم در دوره های بعدی برگزاری این جشنواره شاهد اتفاقات بهتر باشیم و این اقدام با موضوعات جدیدتر انجام خواهد شد چرا که به نظر من گرافیک مذهبی ما دچار روحیه بدون تغییر و ثابت و ساکنی شده است که باید در جهت تغییر آن اقدامات موثری انجام داد.
سخائی همچنین مروری بر روند اجرایی سومین دوره جشنواره پوستر رضوی داشت و گفت: اسفند ماه سال گذشته فراخوان به سراسر کشور اعلام شد و پایان فروردین ماه نیز آخرین مهلت ارسال اثر به دبیرخانه این جشنواره بود و هفته اول اردیبهشت ماه نیز گزینش آثار و داوری ها انجام شد و پس از آن نیز آثار برای چاپ و ارائه در نمایشگاه آماده شد.
در ادامه این مراسم محمدی، معاون فرهنگی دانشگاه نیشابور ابراز کرد: اختتامیه جشنواره  پوستر رضوی با چند برنامه مهم از جمله برگزاری روز ملی خیام و برنامه های فرهنگی دانشگاه  نیشابور مقارن شد، اما می توان گفت این جشنواره در قیاس با دو دوره قبل چه از لحاظ کیفیت آثار و چه از لحاظ اجرای برنامه ها نسبت به سال های گذشته مناسب تر بوده است.
در ادامه این مراسم، حجت الاسلام قربانی، نماینده نهاد رهبری در دانشگاه نیشابور با اشاره به واقعه قیام مردم در مسجد گوهرشاد گفت: توجه به این واقعه و پرداختن از نگاه هنر به آن ضرورتی است که باید در میان هنرمندان احساس شود چرا که با زبان هنر می توان اثرگذاری بیشتری نسبت به این موضوع داشت.
همچنین مهرداد صدقی، رئیس هیئت داوران جشنواره پوستر رضوی با قرائت بیانیه هیئت داوران جشنواره و ارائه گزارشی از چگونگی انتخاب آثار برنامه ها را پی گرفت.
تقدیر از برترین ها

براساس این گزارش؛ 187 اثر به دبیرخانه رسید که نهایتا 35 اثر (15 اثر مربوط به بخش قیام خونین مسجد گوهرشاد و 20 اثر مربوط به بخش پوستر رضوی) برای چاپ در کتاب و حضور در نمایشگاه برگزیده شدند و از این تعداد هشت اثر نیز به عنوان آثار منتخب توسط هیئت داوران شایسته تقدیر و جایزه نقدی شدند.

در پایان این مراسم از برترین های جشنواره تقدیر به عمل آمد. در بخش پوستر رضوی از نفرات دوم و سوم و دو اثر قابل تقدیر، تقدیر به عمل آمد. همچنین در بخش ویژه قیام مردم مشهد در مسجد گوهرشاد نیز که فاقد برگزیده اول و دوم بود، از برگزیده سوم و سه اثر قابل تقدیر، تجلیل شد.

یادآوری می شود؛ بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، معاونت فرهنگی هنری شهرداری مشهد، خانه هنرمندان شهرداری مشهد و موسسه آفرینش های آستان قدس رضوی از حامیان برگزاری این دو سالانه بودند.
همچنین نمایشگاه دوسالانه پوستر رضوی از سری برنامه های سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) همزمان با عید مبعث در نگارخانه رضوان مشهد با حضور هنرمندان و پیشکسوتان عرصه گرافیک همچون استاد مهرداد آزاد برگزار شد.
۴ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۰۰

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.