English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

سردبیر خبرگزاری تسنیم در قزوین: اصحاب رسانه پیشگام در پیاده‌‌‌سازی فرهنگ رضوی باشند

سردبیر خبرگزاری تسنیم در قزوین: اصحاب رسانه پیشگام در پیاده‌‌‌سازی فرهنگ رضوی باشند
سردبیر خبرگزاری تسنیم در استان قزوین گفت:اصحاب رسانه پیشگام در پیاده‌‌‌سازی فرهنگ رضوی باشند و در راستای نهادینه کردن این مهم گام بردارند.

مسعود میرزایی در گفت‌وگو با ستاد خبری و اطلاع‌رسانی دهمین جشنواره نمایشنامه نویسی رضوی قزوین، اظهار داشت: این جشنواره فرصت بسیار خوبی برای تبیین فرهنگ رضوی است چراکه امروز ما باید با اشاعه فرهنگ غنی خود که ریشه در ارزش‌ها و مفاهیم دینی دارد، راهی برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان پیدا کنیم.

وی با اشاره به جایگاه والای حضرت رضا(ع) در بین مردم، تصریح کرد: آن حضرت هیچگاه با کسی به درشتی سخن نمی‌گفتند و همواره به نیکی و مهربانی با مردم برخورد می‌کردند که این مهم نظر دوست و دشمن را به حضرت رضا(ع) جلب می‌کرد.

میرزایی با تأکید بر اینکه نسل نوجوان و جوان امروز باید از رفتار و منش حضرت رضا(ع) الگوبرداری کنند، عنوان کرد: برای اینکه بتوانیم به جایگاه حضرت رضا(ع) پی ببریم، نیازمند شناخت شرایط حاکم بر آن زمان هستیم و یکی از مهمترین اقدامات ثامن‌الحجج(ع) تبیین‌گری در زمان خود بوده است.

سردبیر  خبرگزاری تسنیم در استان قزوین افزود: امروز نیز ما باید با برگزاری جشنواره‌هایی همچون جشنواره رضوی بسترهای لازم را برای گسترش و اشاعه فرهنگ غنی و منور رضوی ایجاد کنیم.

میرزایی با اشاره به بایسته‌های سبک زندگی اسلامی با محورّیت سیره امام رضا(ع)، عنوان کرد: آن حضرت آراسته به اخلاق ممتاز و عالی بودند و عام و خاص همواره به پرهیزکاری و سخاوت حضرت رضا(ع) اعتراف داشتند و این ویژگی‌ها از خصوصیات اساسی و مهم زندگی آن حضرت بود.

وی تصریح کرد: ترغیب اصحاب قلم در فضای دانشگاهی و حوزه به تبیین بایسته‌های سبک زندگی اسلامی امری ضروری است و باید مدیران فرهنگی شرایط فعالیت این فرهیختگان را در حوزه فرهنگ رضوی فراهم آورند.

میرزایی نقش رسانه‌ها را در تعمیق، ترویج و گسترش آموزه‌ها و معارف والای مکتب نورانی اهل بیت(ره) بسیار مثمرثمر دانست و گفت: اصحاب رسانه فرهنگ‌سازان جامعه هستند و به عنوان سفیران فرهنگی می‌توانند تأثیر بسزایی در نهادینه کردن فرهنگ رضوی در جامعه داشته باشند.

سردبیر  خبرگزاری تسنیم در استان قزوین با تأکید بر ورود جدی اصحاب رسانه در ترویج فرهنگ رضوی، اظهار کرد: اصحاب رسانه پیشگام در پیاده‌‌‌سازی فرهنگ رضوی باشند و در راستای نهادینه کردن این مهم گام بردارند.

۴ خرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۵۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.